TermoSens Logo

kontakt@termosens.pl

Jak działamy

Zainteresował Cię rządowy program „Czyste Powietrze”? Chcesz uzyskać takie dofinansowanie, ale nie wiesz, jak poprawnie złożyć wniosek? Postaw na pomoc profesjonalistów i zdecyduj się skorzystać z naszych usług! Jak przebiega współpraca na poszczególnych etapach? Na dobrą sprawę wszystko sprowadza się do pięciu, prostych kroków!

Telefon – zadzwoń i omów z nami swój przypadek

Punkt wyjścia stanowi nawiązanie z nami kontaktu. Najprościej można to uczynić, dzwoniąc pod numer podany na stronie internetowej. Za priorytet uznajemy indywidualne podejście do każdego klienta, dlatego w trakcie takiej rozmowy telefonicznej, którą przeprowadzi jeden z naszych wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, szczegółowo zostanie omówiony Twój przypadek. Na podstawie zebranych w taki sposób informacji wspólnie ustalimy dalszy plan działania.

Audyt – umów termin wizji lokalnej w budynku

Najnowsza odsłona programu „Czyste Powietrze”, obowiązująca od 3 stycznia 2023 roku, wprowadza obowiązek wykonania audytu energetycznego budynku jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego, w którym beneficjent planuje zrealizować wskazane we wniosku, kompleksowe prace termomodernizacyjne. Kolejnym etapem jest zatem ustalenie dogodnego terminu przeprowadzenia wizji lokalnej, ponieważ profesjonalnie wykonany przez audytora audyt energetyczny to merytoryczne wsparcie i cenne źródło informacji pozwalających dobrać rozwiązania idealnie skrojone na miarę potrzeb konkretnego obiektu oraz jego użytkowników.

Wniosek – uwzględnij zakres audytu we wniosku

Kolejnym krokiem jest prawidłowe uzupełnienie wniosku (zamieszcza się tam dane wnioskodawcy, a także informacje dotyczące specyfiki przedsięwzięcia, wysokości uzyskiwanych dochodów, finansowania inwestycji, czy wymaganych oświadczeń) oraz złożenie go wraz z niezbędnymi załącznikami (przez Internet albo w formie papierowej w urzędzie lub drogą pocztową). Doradzamy, jak szybko i zgodnie z instrukcją wypełnić dokumentację oraz pomagamy w skutecznym dopełnieniu wszelkich formalności, co zwiększa szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku i przyznanie oczekiwanego wsparcia finansowego. Pozwól nam zaoszczędzić swój cenny czas!

Wymiana – wykonaj prace zawarte w audycie

Audyt energetyczny jest przykładem raportu zawierającego szczegółowe wytyczne dotyczące optymalnych rozwiązań i ulepszeń składających się na kompleksowe prace termomodernizacyjne. Taką kontrolę zalicza się do kosztów kwalifikowanych, podlegających zwrotowi nawet do 1200 złotych. Po wykonaniu audytu energetycznego następuje moment na wdrożenie wszystkich zaleceń, jakie zostały zamieszczone w tym opracowaniu.

Wypłata – rozlicz dotację i otrzymaj pieniądze

Od momentu złożenia wniosku o uzyskanie dofinansowania z programu „Czyste Powietrze” beneficjent ma 30 miesięcy na to, aby zrealizować scharakteryzowane w tej dokumentacji ekologiczne inwestycje (nie później niż do 30.06.2029 roku). Dlatego już teraz skorzystaj z naszego wsparcia w ramach obsługi wniosku: sprawnie przeprowadzimy Cię przez cały proces, od pozyskania dotacji, aż do jej ostatecznego rozliczenia – serdecznie zapraszamy do skorzystania z pakietu oferowanych przez nas usług.

Prefinansowanie

Współpraca z naszym wykwalifikowanym zespołem to również okazja do wykonania pełnej termomodernizacji bez znacznego wkładu własnego. W przypadku wniosku z prefinansowaniem, wkładem własnym są jedynie środki niepodlegające dofinansowaniu. Pozostałą kwotę rozliczamy z WFOŚiGW. Wykładamy środki finansowe na realizację ekologicznych inwestycji objętych dofinansowaniem i rozliczamy je z właściwym Funduszem.